Artystyczna

Głównym celem pracowni artystycznej jest dążenie do poprawy zaradności osobistej, sprawności psychofizycznej oraz do samodzielnego, niezależnego, a także aktywnego życia w społeczności. Warsztat pracy każdego z uczestników jest dostosowany do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Umożliwia kształtowanie i rozwój zdolności manualnych uczestników, ćwiczy dokładność i precyzję, uczy oszczędności w gospodarowaniu materiałem, uwrażliwia na piękno.

Poprzez te czynności uczestnicy rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową i wyobraźnię przestrzenną. Dzięki różnorodności technik każdy podopieczny może odkryć swój własny niepowtarzalny potencjał oraz wyrazić swoją ekspresję twórczą.

Pracownia wyposażona jest w takie sprzęty jak:  maszyny do szycia, owerloki,  hafciarka komputerowa, szlifierki do szkła, żelazko

Nasza pracownia to takie małe pogotowie krawieckie. Uczestnicy uczą się wykonywać drobne naprawy odzieży, skracać spodnie i spódnice, dokonywać przeróbek na potrzeby własne i innych. Poza tym uczą się szyć maskotki, patchworki, fartuszki i rękawice kuchenne oraz przygotowywania stanowiska do prasowania i poprawnego posługiwania się żelazkiem – dobór temperatury do prasowanej tkaniny.

Duże możliwości daje nam hafciarka. Uczestnicy ćwiczą obsługę maszyny, tworzenie haftów pod okiem instruktora w specjalnym programie komputerowym, programować wybrane hafty, korzystać z różnych tamborków. Dzięki tym umiejętnościom nasi uczestnicy wykonują różne motywy ozdobne na odzieży, fartuszkach, poduszkach, itp.

Specjalizujemy się również w witrażu szklanym wykonywanym metodą Tiffany. Uczestnicy nabywają i doskonalą umiejętności w zakresie artystycznej obróbki szkła. Wykorzystujemy techniki polegające na łączeniu elementów z kolorowego szkła, a także komponowaniu go z innymi materiałami plastycznymi. Techniki te umożliwiają tworzenie ze szkła przedmiotów dekoracyjnych, a także użytkowych. Są to ozdoby płaskie i przestrzenne – zawieszki, aniołki, mozaiki, biżuteria. Poza tym wykorzystujemy też inne techniki: wiklinę papierową, decoupage, masę solną i papierową. Tworzymy świece zapachowe i mydełka.

Techniki jakimi wykonywane są prace w tej pracowni są różnorodne i właśnie dlatego są one niepowtarzalne (oryginalne). Mogą Państwo znaleźć coś tu dla siebie zarówno do użytku codziennego jak i na nietuzinkowy prezent.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *