XIII Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych

 13. Międzynarodowe Igrzyska Sportowe dla Osób z  NIepełnosprawnością to impreza sportowa która od lat organizowana jest przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubaniu. Wydarzenie tradycyjnie już zostało przeprowadzone na boisku sportowym Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy, na boisku od wczesnych godzin działo się bardzo wiele. Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji zespołów, których łącznie do rywalizacji przystąpiło dwanaście.

Publiczności zaprezentowały się drużyny z 4 placówek  Lubania oraz Smolnika,  Jeleniej Góry, Zgorzelca, Lwówka Śląskiego, Mirska a także reprezentanci niemieckiego Löbau i Grosshenersdorf oraz czeskiej Semily. Łącznie w imprezie wzięło udział około 250 osób.

Przybyłych gości oraz uczestników Igrzysk przywitała Pani Dyrektor Irena Jarmoliśka, która również prowadził całą imprezę. Następnie odczytano apel Igrzysk. Znalazł się też czas na przemówienia przybyłych gości m.in Dyrektor biura senatorskiego Rafała Ślusarza – Pani Urszula Maga oraz Dyrektor Biura Poselskiego Zofii Czrnow – Pani Anleksandra Wochal . Uroczystego otwarcia dokonał Prezes  Dolnośląskiego Oddziału TPD n Pan Ryszard Wach Wszyscy zgodnie zachęcali uczestników do sportowej rywalizacji. Nie zabrakło też znicza olimpijskiego, który został zapalony przez dwuch uczestników warsztatów

Głównym celem organizowanych Igrzysk oprócz promowania zdrowego stylu życia, aktywizacji osób niepełnosprawnych oraz dobrej zabawy jest też integracja społeczna, dlatego do rywalizacji sportowej zostały zaproszone dzieci z lubańskiej Szkoły Podstawowej nr 4  oraz seniorzy z Ośrodka Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Finansowego wsparcia udzielili Gmina Miejska Lubań i Powiat Lubański. Patronem medialnym była Ziemia Lubańska.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *